We sluiten de reeks af want anders wordt het een beetje té… hierbij nog een laatste selectie
Wat niemand in de voormiddag nog geloofde gebeurde dan toch. De zon brak door! Een interessant kantelmoment in de lichtomstandigheden.
En dan de finale met de drie dansende reuzen… waarvan één precies met een raketje wordt aangedreven. Zie onderaan de rok
Tenslotte waar iedereen op wacht: het Ros Beiaard, hier op enkele meters van de Grote Markt
De blijde intrede van het Ros Beiaard heb ik daags ervoor mogen meemaken (tijdens de avant-première) vanuit de derde verdieping. Het was echter een avondvoorstelling en dus moelijk te fotograferen. De sfeer zal me echter voor altijd bijblijven. Uniek!
Waar draait het nu om? In het kort: Het hoogtepunt van de ommegang is het zogenaamde vuurgevecht van het Ros Beiaard op de Grote Markt. Het Ros met de Vier Heemskinderen op de rug en gedragen door 12 stoere pijnders, danst en steigert dan minutenlang op de opzwepende tonen van het Ros Beiaardlied. Bij zijn pogingen om ‘uit te breken’ wordt het telkens tegengehouden door een peloton buskruitschutters. Maar uiteindelijk overwint het Ros Beiaard en verlaat het de Grote Markt … op weg naar zijn rustplaats voor de komende tien jaar.
Voor de intrede van het Ros Beiaard waren er nog verschillende voorstellingen waaronder ééntje van een zekere Fransman met 5 paarden. Ontroerend mooi was dat!
En tot slot: ballonnen…grote of kleine kinderen, we houden er allemaal van 😉
Einde reeks. De rest met vooral foto’s van de drie reuzen en het paard komt later wel eens op de beeldbank.
prachtig verhaal koen, en je foto’s
“wreed”mooi:-)
Mooie kleurrijke reeks (prachtig die eerste met de doorbrekende zon) waartussen die van de Fransman met 5 paarden zeer opvalt. Daar had ik wel wat meer van willen zien!
Verdorie ik krijg er meer en meer spijt van … dat ik er niet was … prachtige fotoreeks Koen heerlijk mooi om naar te kijken
LAMP
Een prachtig uniek evenement. Mooi weergegeven, net een verhaal.
Interessante uitleg.
Die eerste is zeer speciaal en mooi ingeflitst
en de laatste zou ik graag heel groot willen zien. Al die enthousiaste blikken! Superfoto!
Leuk om dit bij jou te zien want we moeten weer tien jaar wachten inderdaad voor het weer een keer opgevoerd wordt. Mooi dat je foto’s vanaf 3 hoog hebt kunnen maken. Dat geeft een mooi overzicht.
knappe reportage. Op foto 1 en 2 zie je het gevolg van de veranderde lichtomstandigheden goed. En wat een sfeertje op de Markt!!!
Jullie herdenken trouwens veel meer historische gebeurtenissen dan wij doen. Volhouden!!
speciaal die blauwe fusee bij die reus 🙂 Die man op de eerst foto heeft er trouwens ook eentje.
Die laatste foto is zeer leuk. Al die gelukkige gezichten!
Het was een topreeks, Koen
‘k Vraag mij af hoeveel kilometers jij die dag afgelegd hebt. Je lijkt wel overal op, onder en bij te zijn geweest.
gr,
Christel
Ik stond in feite maar op twee plaatsen tijdens de stoet.
Had jammer genoeg geen toelating en kon dus als fotograaf niet meelopen. Heb dus noodgedwongen bijna alleen maar foto’s van de Noordlaan waar de stoet van start ging.
En jij weet natuurlijk heel mooi gebruik te maken van dat licht.
Heel mooie afsluiter hoor!
Het was één en al genieten Koen.
Het was een mooie zaterdag avond en zondag namiddag.
Prachtige foto’s, nu is het tien jaar wachten.
Beste groeten, ook van de 92 jarige Estelle. Was heel tevreden.
Pépé
Wauw,de lucht, top foto.
Gr,
Fred
idd. erg knappe lucht bij nr 1,
allen top!!